Domek WIKTOR

Zapraszamy na Kaszuby!

Domek znajduje się na skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w obszarze rezerwatu ptaków, dlatego widok żurawi, kluczu dzikich gęsi, łabędzi oraz mniejszych kolorowych ptasząt (sikorek, jaskółek, dzięciołów, rudzików, dudków i innych, których nazw jeszcze nie poznaliśmy) należy do codzienności. Podczas porannego spaceru można spotkać wędrującego lisa, sarnę czy skaczącego zająca. Cisza, spokój i świeże powietrze. W promieniu 6 km dziesięć jezior do wyboru. Do najbliższej plaży tylko 300 metrów.

Ostatnie wolne terminy w sezonie wakacyjnym – zadzwoń +48 602 254 726 – Zapraszamy!

Lokalizacja – Kaszuby, województwo pomorskie, 2 km od Gołunia, Bory Tucholskie, do jeziora 300 m, do lasu 20 m, na granicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu ptaków, w bezpośrednim sąsiedztwie tylko kilka domów – do wsi około 300 m, 15 km do Kościerzyny.

’Wiktor’ to samodzielny dom dwupokojowy, dwupoziomowy – około 45 m2 – ocieplony, szkieletowy, drewniany, z kominkiem wolnostojącym, wyposażony w łazienkę, aneks kuchenny z kuchenką gazową, meble, sprzęt AGD i RTV, internet bezprzewodowy. Wygodny dla 2-5 osób, z parkingiem, miejscem do grillowania, stołem ogrodowym. Drewno opałowe dostępne w miarę potrzeb i pogody.Teren jest ogrodzony /samodzielna działka 600 m2/.

Za rogiem mieści się znany bar rybny 'Drewutnia’, w którym amatorzy dobrej, regionalnej kuchni znajdą coś dla siebie. Specjalnością są sielawy i wdzydzka troć, sandacze, zupy grzybowe, potrawy z dziczyzny, wędzone smakołyki z tutejszej wędzarni /ryby, szynki, kindzuk autorstwa gospodarza/. Miejsce przyciąga kuchnią i atmosferą.

W okolicy liczne jeziora dające możliwość wędkowania i /prawie/ gwarancję sukcesu, wody krystalicznie czyste, okolice spokojne i niezadeptane. W sezonie letnim jagody, w jesiennym /i późnowiosennym/ lasy okoliczne obfitują w grzyby; jesienią borówki i jeżyny; ryby cały rok – trzeba jedynie opłacić pozwolenie i sprawdzić okresy ochronne. A za oknem 29 gatunków ptaków chronionych i kilkadziesiąt tych bardziej swojskich – sikory pukają w okna niczym dzięcioły, kosów już nikt nie liczy, z grubszej zwierzyny są bobry, na które trzeaba uważać, by nie nadepnąć wieczorem….

Miejsca sypialne:

  • sypialnia – łóżko dwuosobowe 140×200 i jednoosobowe 80×190
  • pokój dzienny – kanapa narożna rozkładana 130×200

Wyposażenie:

TV SAT NC+
dostęp do internetu /WiFi/

kuchenka gazowa /2/
kuchenka mikrofalowa
ekspres do kawy
lodówka /85 cm/ z niewielką zamrażarką
naczynia, sztućce
garnki, patelnie, przybory kuchenne

kabina prysznicowa /80/
grzejnik olejowy
piec stacjonarny opalany drewnem
opał do dyspozycji

leżaki /2/
stół w ogrodzie
miejsce parkingowe ogrodzone /przy domu/ 1-2 samochody
huśtawki /plastikowo-linowe, bezpieczne/ i piaskownica

Na sąsiedniej obok, na osobnej ogrodzonej działce znajduje się większy dom całoroczny WIESŁAWA, a kilka metrów dalej samodzielny apartament 'Danka’ w domu drewnianym, dwupoziomowy, z własną łazienką, kuchnią i osobnym wejściem.

Niestety, pojawia się też sezonowy sublokator 😉

Wdzydzki Park Krajobrazowy utworzony został w 1983 r. na powierzchni 17,8 tys. ha. Leśno-pojezierny obszar parku wyróżnia się nieprzeciętnym pięknem krajobrazu. Bezsprzecznym walorem parku są liczne jeziora oraz lasy.

Wśród jezior dominuje kompleks rynnowych Jezior Wdzydzkich o łącznej powierzchni 1455,6 ha i maksymalnej głębokości 68m potocznie zwany „Kaszubskim Morzem”. Jest to największe jezioro na Pojezierzu Kaszubskim. Na wodach jeziora znajduje się dziewięć wysp, z czego największa – Wielki Ostrów liczy 3 km długości. Wody Jezior Wdzydzkich układają się w niezwykły kształt krzyża – jego cztery ramiona tworzą jeziora: Radolne, Jelenie, Gołuń i Wdzydze. Ich długość ze wschodu na zachód wynosi 9 km, a z północy na południe – 11 km. Warte odnotowania jest występowanie w Jeziorach Wdzydzkich wielkiej odmiany troci jeziorowej, zwanej trocią wdzydzką. Występowanie tych ryb w jeziorze Wdzydze to prawdziwa zagadka przyrodnicza. Wody Jezior Wdzydzkich to raj dla kajakarzy i wędkarzy, a ich brzegi są niezwykle urozmaicone, posiadają liczne półwyspy, zatoki i cyple.

We Wdzydzkim Parku Krajobrazowym stwierdzono ponad 40 gatunków roślin chronionych (storczyki, rosiczki, lobelię wodną) i ponad 130 zwierząt chronionych. Duża na terenie parku jest populacja bobra. Dotychczas utworzono tu jeden rezerwat przyrody – „Krwawe Doły” /2 km spacerem/, obiektów godnych i wymagających objęcia jak najszybszą ochroną jest jednak znacznie więcej – postulowanych jest następnych 7 rezerwatów przyrody: „Trzebiocha”, „Głęboczko”, „Brzegi Jeziora Cheb”, „Lipno i Lipionko”, „Motowęże”, „Torfowisko nad Jeziorem Polgoszcz”, „Wyspa Ostrów Mały”.

Pogoda dla okolic:
http://www.zagle.largo.pl/pogoda/
Kamera na żywo dla jeziora Wdzydze:
http://www.zagle.largo.pl/livecam/

W pobliżu znajdują się przystanie żeglarskie /Gołuń 1km, Wdzydze Kiszewskie 6 km, Wdzydze Tucholskie 7 km, Borsk 9 km/ oraz coś dla miłośników sportów ekstremalnych, baza paralotniarska na dawnym lotnisku wojskowym w Borsku. Na jeziorze Wdzydzkim i rzece Wdzie można też skorzystać z oferty spływów kajakowych.

W okresie wakacyjnym preferujemy pobyty całotygodniowe, od soboty do soboty.

Jeziora i lasy /5 km/:

olpuch-5km

Serdecznie zapraszamy!

Po wcześniejszym ustaleniu, możliwość przyjazdu z czworonożnym przyjacielem – chyba, że jest nim koń, tygrys lub lemur :).

Prosimy o kontakt telefoniczny: +48 602 254 726

lub elektryczny: wakacje@yellow.com.pl

SEZON 2024

Zapraszamy cały rok!

WIKTOR
DANKA
LECH
WIESIA
Apt. LEON KRETA ’24
DOM MOURELLO KRETA ’24
Zadzwoń 602 254 726
ZAMKNIJ
Call Now Button