Teatr MAKELEON

Fragment 'Depresji Rybaka’ 2018
– zapraszamy w kolejnym sezonie ’22

TEATR W LESIE?  Tak, tak, u nas to możliwe… Zbudowaliśmy niekomercyjny teatr w naszym ogrodzie, gdzie w pogodne dni od wiosny do jesieni zapraszamy naszych gości, przyjaciół, rodzinę i mieszkańców Olpucha na teatralne chwile uśmiechu. Sami tworzymy opowieść, piszemy scenariusz, wykonujemy scenografię, dobieramy oprawę muzyczną i ćwiczymy, ćwiczymy, aż do premiery. A potem… zapraszamy na spektakl. Wstęp wolny, jak ptaki w otaczającym nas lesie!  

makeleon_premiera

Jak to się zaczęło?

Jesienne wyjazdy na różne spektakle do lalkowego Teatru Miniatura w Gdańsku, rozmowy z aktorami tegoż teatru oraz niedzielne przedstawienia teatralne w gdańskim domu kultury „Plama” zrodziły pragnienie zbudowania teatru bliskiego… bliskiego naszemu sercu, w leśnym ogrodzie – w pięknym Olpuchu, w miejscu, które pokochaliśmy i gdzie postanowiliśmy zamieszkać przed kilku laty.

Pragnienie połączone z czarodziejskimi umiejętnościami Złotej Rączki zaowocowały stworzeniem 

Teatru Makeleon – teatru Emilki i Maćka powstałego dla wszystkich małych i dorosłych dzieci.

Invalid Displayed Gallery

Repertuar

CWALINECZKA to historia o pewnej kobiecie, która chciała mieć dziecko. Wybrała się do wiedźmy, ale ta pomyliła zaklęcia i tak narodziła się cwana, ciekawa świata i bystra Cwalineczka, która postanowiła wyruszyć w świat po skarb dla mamy.

Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Czajkowska, Technikalia – Piotr Welc

Scenografia – Katarzyna Czajkowska, Grzegorz Kochanowski oraz Złota Rączka Radosław Jereczek,

Aktorzy – Emilia Czajkowska, Maciej Czajkowski i Mama

Premiera 18 lipca 2015

W 80 chwil dookoła światów  to kontynuacja przygód Cwalineczki, która tym razem przeistacza się w Motyllę 9niezwykłego motyla) i wędruje po krainie baśni,  aby odnaleźć ojca.  W czasie jej niezwykłej podróży przez krainę bajek spotyka Pinokia, piratów, straszne psy, a nawet Królowę S. Czy jej się udało spotkać ojca? W bajkach wszystko jest możliwe, ale prawdziwe życie to nie bajka i… sami zobaczcie. Zapraszamy w letnim sezonie 2016. To już niedługo.  Wstęp wolny, jak ptaki w otaczającym nas lesie!

Lat0 2017 to kolejne TRZY przedstawienia:
  • Na tropie Fantazji
  • Na żaglach przygody
  • Profesor Ciekawski – owady cz.1

 Zajrzyj do nas na FB

3

PS. Wierzymy, że marzenia się spełniają, jeśli pomaga im się sercem i rozumem. Zdradzimy wam jedno z naszych marzeń, którym jest przedstawienie „Opowieści wigilijnej” na scenie zasypanej śniegiem w blasku księżyca lub świec. Czy się uda? Wszystko zależy od tego, czy będzie zima.

LAST MINUTE – WAKACJE

o inne terminy zapytaj

WIKTOR – 21-27 sierpnia
LECH – 10-18 lipca
LECH – 15-20 sierpnia
WIESIA – 2-9 & 9-15 lipca
DANKA – 16-23 lipca
DANKA – 6-13 sierpnia
LEON KRETA – LATO ’22
MOURELLO KRETA – SEZON ’22
Zadzwoń: +48 602 254 726
ZAMKNIJ
Call Now Button