Teatr MAKELEON

Fragment 'Depresji Rybaka’ 2018
– zapraszamy w kolejnym sezonie ’23

TEATR W LESIE?  Tak, tak, u nas to możliwe… Zbudowaliśmy niekomercyjny teatr w naszym ogrodzie, gdzie w pogodne dni od wiosny do jesieni zapraszamy naszych gości, przyjaciół, rodzinę i mieszkańców Olpucha na teatralne chwile uśmiechu. Sami tworzymy opowieść, piszemy scenariusz, wykonujemy scenografię, dobieramy oprawę muzyczną i ćwiczymy, ćwiczymy, aż do premiery. A potem… zapraszamy na spektakl. Wstęp wolny, jak ptaki w otaczającym nas lesie!  

makeleon_premiera

Jak to się zaczęło?

Jesienne wyjazdy na różne spektakle do lalkowego Teatru Miniatura w Gdańsku, rozmowy z aktorami tegoż teatru oraz niedzielne przedstawienia teatralne w gdańskim domu kultury „Plama” zrodziły pragnienie zbudowania teatru bliskiego… bliskiego naszemu sercu, w leśnym ogrodzie – w pięknym Olpuchu, w miejscu, które pokochaliśmy i gdzie postanowiliśmy zamieszkać przed kilku laty.

Pragnienie połączone z czarodziejskimi umiejętnościami Złotej Rączki zaowocowały stworzeniem 

Teatru Makeleon – teatru Emilki i Maćka powstałego dla wszystkich małych i dorosłych dzieci.

Invalid Displayed Gallery

Repertuar

CWALINECZKA to historia o pewnej kobiecie, która chciała mieć dziecko. Wybrała się do wiedźmy, ale ta pomyliła zaklęcia i tak narodziła się cwana, ciekawa świata i bystra Cwalineczka, która postanowiła wyruszyć w świat po skarb dla mamy.

Scenariusz i reżyseria – Katarzyna Czajkowska, Technikalia – Piotr Welc

Scenografia – Katarzyna Czajkowska, Grzegorz Kochanowski oraz Złota Rączka Radosław Jereczek,

Aktorzy – Emilia Czajkowska, Maciej Czajkowski i Mama

Premiera 18 lipca 2015

Invalid Displayed Gallery

W 80 chwil dookoła światów  to kontynuacja przygód Cwalineczki, która tym razem przeistacza się w Motyllę 9niezwykłego motyla) i wędruje po krainie baśni,  aby odnaleźć ojca.  W czasie jej niezwykłej podróży przez krainę bajek spotyka Pinokia, piratów, straszne psy, a nawet Królowę S. Czy jej się udało spotkać ojca? W bajkach wszystko jest możliwe, ale prawdziwe życie to nie bajka i… sami zobaczcie. Zapraszamy w letnim sezonie 2016. To już niedługo.  Wstęp wolny, jak ptaki w otaczającym nas lesie!

Lato 2017 to kolejne TRZY przedstawienia:
  • Na tropie Fantazji
  • Na żaglach przygody
  • Profesor Ciekawski

 

3

PS. Wierzymy, że marzenia się spełniają, jeśli pomaga im się sercem i rozumem. Zdradzimy wam jedno z naszych marzeń, którym jest przedstawienie „Opowieści wigilijnej” na scenie zasypanej śniegiem w blasku księżyca lub świec. Czy się uda? Wszystko zależy od tego, czy będzie zima.

SEZON 2024

Zapraszamy cały rok!

WIKTOR
DANKA
LECH
WIESIA
Apt. LEON KRETA ’24
DOM MOURELLO KRETA ’24
Zadzwoń 602 254 726
ZAMKNIJ
Call Now Button