Pensjonat WIRTY

Wirty to leśna osada kociewska w gminie Zblewo, otoczona jest lasami Borów Tucholskich i położona nad jeziorem Borzechowskim Wielkim – od Olpucha ledwie 30 km. Jest jednym z trzystu cudów Polski z uwagi na najstarsze arboretum w naszym kraju.

FILM:

Polecamy Państwu ten cud Polski, zarówno jako miejsce do odwiedzin jak i wypoczynku, trzeba zobaczyć, poczuć… Jest też gdzie zamieszkać i skosztować miodów z pasieki zza okna.

Pensjonat „Pod Jeleniem”

pod-jeleniem

Arboretum – ogród dendrologiczny w Wirtach to szczególne miejsce na Kociewiu odwiedzane bardzo licznie cały rok przez rodaków i nie tylko. Ogród to wspaniałe miejsce spacerowe i edukacyjne o powierzchni ponad 50 hektarów założone przez pruskiego nadleśniczego Adama Puttricha w 1875 roku.

Tuż przy arboretum w starej leśniczówce mieści się pensjonat „Pod Jeleniem”. Piękny oryginalny budynek z czerwonej cegły z 1900 roku otoczony drzewami i krzewami pochodzącymi z różnych stron świata o podobnych strefach klimatycznych. W ogrodzie pasieka złożona z 50 uli pszczelich, a do jeziora prowadzi stara aleja lipowa. Jezioro Borzechowskie Wielkie jest głębokie (50 metrów, a  powierzchnia to 250 hektarów) i znajduje się w strefie ciszy, należy do wód w pierwszej klasie czystości.

gruess

SEZON 2024

Zapraszamy cały rok!

WIKTOR
DANKA
LECH
WIESIA
Apt. LEON KRETA ’24
DOM MOURELLO KRETA ’24
Zadzwoń 602 254 726
ZAMKNIJ
Call Now Button